Christian Atsu Müslüman Mı ?

Cristian Atsu Kimdir ?

Christian Atsu, 10 Ocak 1992’de Gana’da doğmuş bir futbolcudur. Forvet bölgesinde oynamış ve Gana milli takımında 60 maça çıkmıştır. Kariyerine Porto altyapısında başlamış ve daha sonra Chelsea, Everton, Bournemouth, Newcastle United gibi takımlarda forma giymiştir. 2022-23 sezonunda Hatayspor’a transfer olmuştur. Ancak 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli depremde Antakya’da yıkılan bir rezidansta enkaz altında kalmış ve 12 gün sonra hayatını kaybetmiştir. Christian Atsu, evli ve iki çocuk babasıydı.

Christian Atsu Müslüman Mı ?

Christian Atsu Müslüman Mı? Bu soru, Ganalı futbolcunun Türkiye Süper Ligine transfer olduğu günden beri merak ediliyor. Christian Atsu, 1992 yılında Gana’nın Ada Foah kentinde doğdu. Ailesi Hristiyan olan Atsu, küçük yaşta futbola başladı ve Portekiz’in Cova da Piedade takımına katıldı. 2009 yılında Porto’ya transfer olan Atsu, burada yeteneğini gösterdi ve Chelsea’ye satıldı. Ancak Chelsea’de forma şansı bulamayan Atsu, sırasıyla Vitesse, Everton, Bournemouth, Malaga ve Newcastle United’a kiralık olarak gitti. 2017 yılında Newcastle United’a bonservisiyle transfer olan Atsu, burada beş sezon oynadıktan sonra 2021 yılında Alanyaspor’a geldi.

Christian Atsu’nun dini inancı hakkında kesin bir bilgi yok. Bazı kaynaklar, Atsu’nun Hristiyan olduğunu ve İsa Mesih’e inandığını iddia ediyor. Bazı kaynaklar ise, Atsu’nun Müslüman olduğunu ve İslam’a geçtiğini söylüyor. Bu iddiaların kanıtı olarak, Atsu’nun sosyal medya hesaplarında paylaştığı bazı gönderiler gösteriliyor. Örneğin, Atsu’nun 2015 yılında Twitter’da “Allah’ım bana güç ver” yazdığı ve 2016 yılında Instagram’da “Allah’ım seni seviyorum” yazdığı belirtiliyor. Ayrıca, Atsu’nun eşi Marie-Claire Rupio’nun da Müslüman olduğu ve çocuklarına İslami isimler verdiği iddia ediliyor.

Ancak, bu iddiaların doğruluğunu teyit edecek bir açıklama ya da belge yok. Christian Atsu, dini inancı hakkında hiçbir zaman konuşmadı veya açıklama yapmadı. Bu nedenle, Christian Atsu’nun Müslüman mı yoksa Hristiyan mı olduğunu kesin olarak söylemek mümkün değil. Bu konuda spekülasyon yapmak yerine, Christian Atsu’nun futbol performansına odaklanmak daha doğru olur.

Check Also

Tolstoy Müslüman Mı ?

Lev Tolstoy (Lev Nikolayeviç Tolstoy), 19. yüzyılın önemli Rus yazarlarından biridir. 9 Eylül 1828’de doğmuş …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *