Gigi Hadid Müslüman Mı ?

Gigi Hadid Kimdir ?

Gigi Hadid, 23 Nisan 1995’te Los Angeles, Kaliforniya’da doğan Filistin-Hollanda asıllı Amerikalı bir model ve oyuncudur. Tam adı Jelena Noura Hadid’dir. Babası Filistinli iş insanı Mohamed Hadid, annesi ise Hollanda asıllı Amerikalı eski model Yolanda Hadid’dir. Gigi’nin Bella ve Anwar adında iki kardeşi vardır. Annesi ve babası 2000 yılında boşandılar. Gigi, 2013 yılında Malibu High School’dan mezun oldu ve New York’a taşınarak modellik kariyerine başladı. Aynı zamanda The New School adlı üniversitede eğitim gördü.

Gigi, henüz iki yaşındayken Guess markasının “Baby Guess” reklamında oynayarak mankenliğe adım attı. 2011 yılında IMG Models ajansına katıldı ve 2012 yılından itibaren yeniden Guess markasının yüzü oldu. 2014 yılında Desigual markasının defilesinde podyuma çıktı ve Tom Ford’un çekimlerinde yer aldı. 2015 yılında Pirelli takviminde poz verdi ve Maybelline markasının elçisi oldu. Aynı yıl Marc Jacobs, Chanel, Michael Kors, Jean Paul Gaultier ve Max Mara gibi ünlü markaların defilelerinde boy gösterdi. Calvin Harris’in “How Deep Is Your Love” klibinde oynadı ve Victoria’s Secret Fashion Show’da yürüdü.

Gigi, ayrıca VMAN, Elle, Grazia, Cleo, Vogue, Sports Illustrated, Paper magazine ve Schön! Magazine gibi dergilerde kapak oldu. Those Wrecked by Success adlı kısa filmde rol aldı ve Real Housewives of Beverly Hills adlı reality şovda kendisini oynadı. Gigi’nin kişisel hayatında da birçok ünlü isimle ilişkisi oldu. Avustralyalı şarkıcı Cody Simpson, popstar Joe Jonas ve One Direction grubunun eski üyesi Zayn Malik ile birlikte olan Gigi, Zayn Malik’ten bir kız çocuğu sahibi oldu. Ancak çift Ekim 2021’de ayrıldıklarını duyurdu.

Gigi Hadid, günümüzün en popüler ve başarılı modellerinden biri olarak tanınıyor. Hem güzelliği hem de yeteneği ile dikkat çeken Gigi, moda dünyasının yanı sıra sosyal medyada da büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Gigi Hadid Müslüman Mı ?

Gigi Hadid, dünyaca ünlü bir model, tasarımcı ve televizyon yıldızıdır. Gigi Hadid’in dini inancı hakkında çok fazla spekülasyon yapılmaktadır. Bazı kaynaklar Gigi Hadid’in Müslüman olduğunu, bazıları ise agnostik veya ateist olduğunu iddia etmektedir. Gigi Hadid’in kendisi bu konuda net bir açıklama yapmamıştır. Ancak Gigi Hadid’in ailesinin kökenleri ve bazı sosyal medya paylaşımları, onun Müslüman bir kültürden geldiğini göstermektedir.

Gigi Hadid’in babası Mohamed Hadid, Filistin asıllı bir emlak geliştiricisidir. Mohamed Hadid, Müslüman bir ailede büyümüş ve çocukluğunu Suriye, Lübnan ve Tunus’ta geçirmiştir. Mohamed Hadid, 1998 yılında Gigi Hadid’in annesi Yolanda Hadid ile evlenmiştir. Yolanda Hadid, Hollandalı bir model ve televizyon kişiliğidir. Yolanda Hadid’in dini inancı bilinmemektedir, ancak bazı kaynaklar onun Hristiyan olduğunu söylemektedir.

Gigi Hadid, iki kardeşi Bella ve Anwar ile birlikte Los Angeles’ta büyümüştür. Gigi Hadid, çocukluğunda at binme ve voleybol gibi sporlarla ilgilenmiştir. Gigi Hadid, 2013 yılında modellik kariyerine başlamış ve kısa sürede ünlü markaların yüzü olmuştur. Gigi Hadid, aynı zamanda Victoria’s Secret, Tommy Hilfiger, Versace gibi markaların defilelerinde yer almıştır.

Gigi Hadid’in Müslüman olduğuna dair en güçlü kanıt, 2017 yılında Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden gelen göçmenlere yönelik yasak kararına karşı protesto etmesidir. Gigi Hadid, kardeşi Bella ile birlikte New York’ta düzenlenen gösterilere katılmış ve “Biz de insanız” yazılı bir pankart taşımıştır. Gigi Hadid, bu eylemiyle babasının kökenlerine ve Müslüman topluluğuna destek verdiğini göstermiştir.

Gigi Hadid, ayrıca Ramazan ayında oruç tuttuğunu ve bayram kutladığını da sosyal medya hesaplarından paylaşmıştır. Gigi Hadid, 2019 yılında Vogue Arabia dergisinin kapağında yer almış ve “Benim için Arap kültürünün bir parçası olmak çok önemli” demiştir. Gigi Hadid, 2020 yılında ise eski sevgilisi Zayn Malik ile birlikte bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Zayn Malik, İngiliz-Pakistanlı bir şarkıcıdır ve kendisini kültürel olarak Müslüman olarak tanımlamaktadır.

Gigi Hadid’in Müslüman olup olmadığı kesin olarak bilinmemektedir. Ancak Gigi Hadid’in ailesinin geçmişi, kültürel bağları ve sosyal aktivizmi, onun Müslüman bir kimliğe sahip olduğunu veya en azından saygı duyduğunu göstermektedir. Gigi Hadid’in dini inancının ne olduğu önemli değildir. Önemli olan onun başarılı, güzel ve iyi kalpli bir insan olduğudur.

Check Also

Hindistan Müslüman mı ?

Hindistan’da baskın din Hinduizm olup, ülke Endonezya ve Pakistan’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *