Jason Statham Müslüman Mı ?

Jason Statham, İngiliz aksiyon ve dövüş filmi oyuncusu, film yapımcısı ve eski bir yüzücüdür. 26 Temmuz 1967’de Shirebrook, Derbyshire, İngiltere’de doğmuştur. Annesi bir dansçı, babası ise sokak satıcısı ve salon şarkıcısıdır. Futbolcu Vinnie Jones’un yanında büyümüş ve 11 yaşından sonra futbol oynamaya başlamıştır. Ayrıca 12 yıl boyunca Britanya Ulusal Dalış Takımının üyesi olmuş ve 1990 yılında Auckland’da düzenlenen Commonwealth yüzme yarışmalarında altama dalında dünya 12’ncisi olmuştur.

Statham, modellik yaparken tanıştığı yönetmen Guy Ritchie sayesinde oyunculuğa başlamıştır. Ritchie’nin 1998 yapımı Lock, Stock and Two Smoking Barrels filminde Bacon rolünü oynamıştır. Bu film hem gişede hem de eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Statham, daha sonra Ritchie’nin Snatch (2000) ve Revolver (2005) filmlerinde de rol almıştır. Snatch filminde Brad Pitt, Benicio Del Toro gibi ünlü oyuncularla birlikte çalışmış ve Turkish adlı karakteri canlandırmıştır.

Statham, aksiyon filmlerinde dublör kullanmayan ender oyunculardan biridir. Kendi sahne dövüşünü ve hünerlerini sergilediği Transporter (2002), Transporter 2 (2005) ve Transporter 3 (2008) filmlerinde Frank Martin rolünü oynamıştır. Ayrıca The Italian Job (2003), Cellular (2004), Crank (2006), Crank: High Voltage (2009), The Expendables (2010), The Mechanic (2011), Fast & Furious 6 (2013), Furious 7 (2015), The Fate of the Furious (2017) ve Hobbs & Shaw (2019) gibi popüler filmlerde de başrol veya önemli rollerde yer almıştır.

Statham, 2010 yılından beri model Rosie Huntington-Whiteley ile birliktedir. Çiftin 2017 yılında Jack Oscar adında bir oğulları olmuştur. Statham, Türkiye’ye de sık sık gelmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beyoğlu’ndaki tarihi Atlas Sineması ve Müzesi’nin açılışında görüşmüştür.

Jason Statham Müslüman Mı ?

Jason Statham Müslüman Mı? Bu soru, ünlü aktörün hayranları tarafından sıkça merak edilen bir konu. Jason Statham, 1967 yılında İngiltere’de doğdu. Babası bir sokak satıcısı, annesi ise bir dansçıydı. Jason Statham, küçük yaşlarda sporla ilgilendi ve dalış, boks, kickboks gibi alanlarda başarılar elde etti. 1990’lı yıllarda modellik yapmaya başlayan Jason Statham, daha sonra Guy Ritchie’nin yönettiği Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) ve Snatch (2000) filmlerinde rol alarak sinema kariyerine adım attı. Jason Statham, aksiyon filmlerinin aranan ismi haline geldi ve The Transporter (2002-2008), The Italian Job (2003), Crank (2006-2009), The Expendables (2010-2014), Fast and Furious (2013-2021) gibi popüler serilerde yer aldı.

Jason Statham’ın dini inancı hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Bazı kaynaklar, Jason Statham’ın Hristiyan olduğunu iddia ederken, bazıları ise Jason Statham’ın Müslüman olduğunu veya Müslümanlığa ilgi duyduğunu öne sürmektedir. Jason Statham’ın Müslüman olduğuna dair en yaygın kanıt olarak, 2017 yılında Dubai’de düzenlenen bir etkinlikte elinde Kur’an tutarken çekilen bir fotoğrafı gösterilmektedir. Ancak bu fotoğrafın gerçekliği tartışmalıdır ve Jason Statham’ın bu fotoğraf için poz verdiği veya Kur’an’ı okuduğu doğrulanmamıştır. Jason Statham’ın Müslümanlığa ilgi duyduğuna dair bir diğer iddia ise, 2010 yılında Türkiye’de çekilen The Expendables filminde rol arkadaşı olan Jet Li ile cami ziyareti yaptığı ve namaz kıldığı yönündedir. Ancak bu iddia da kesin bir kanıt olmadan ortaya atılmıştır ve Jason Statham’ın namaz kılma şekli de eleştirilere maruz kalmıştır.

Sonuç olarak, Jason Statham’ın Müslüman olup olmadığı net bir şekilde bilinmemektedir. Jason Statham, dini inancı hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştır ve bu konuda spekülasyon yapmak doğru olmayabilir. Jason Statham’ın hayranları, onun dini inancından ziyade, oyunculuk yeteneği ve başarılı filmleriyle ilgilenmelidir.

Check Also

Hindistan Müslüman mı ?

Hindistan’da baskın din Hinduizm olup, ülke Endonezya ve Pakistan’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *