Khaby Lame Müslüman Mı ?

Khaby Lame, 9 Mart 2000’de Senegal’in başkenti Dakar’da doğan Senegalli-İtalyan bir TikTok fenomenidir. Bir yaşından beri İtalya’nın Chivasso kentinde yaşamaktadır. Koronavirüs salgını sırasında işten çıkarıldıktan sonra Mart 2020’de TikTok’ta video paylaşmaya başlamıştır. Basit işleri gereksiz yere karmaşıklaştıran insanları alaycı bir şekilde eleştirdiği kısa komedi videolarıyla ünlenmiştir. Videolarında genellikle hiç konuşmaz, sadece mimikleri ve jestleriyle tepki verir. Haziran 2022 itibarıyla TikTok’ta en çok takip edilen hesap olmuştur. Ayrıca Instagram’da da 80 milyondan fazla takipçisi vardır. Sevgilisi Zaira Nucci, bir sanatçı ve sosyal medya yıldızıdır. Lame, basketbol oynamayı sever ve LeBron James’in hayranıdır.

Khaby Lame Müslüman Mı ?

Khaby Lame Müslüman Mı ? Bu soru, son zamanlarda sosyal medyada popüler olan ve komik videolarıyla milyonlarca takipçi kazanan Senegalli İtalyan fenomen Khaby Lame hakkında merak edilenler arasında. Khaby Lame, 1996 yılında Senegal’de doğdu ve 2001 yılında ailesiyle birlikte İtalya’ya taşındı. Khaby Lame, TikTok’ta başladığı kariyerine Instagram ve YouTube’da da devam ediyor. Khaby Lame’in videoları, genellikle gereksiz ve saçma bulduğu hayat hacklerini taklit ederek eleştirmesi üzerine kurulu. Khaby Lame, videolarında konuşmadan sadece mimikleriyle ifade ediyor.

Khaby Lame‘in dini inancı hakkında net bir bilgi yok. Ancak bazı kaynaklara göre, Khaby Lame Müslüman olduğunu açıkladı. Bazı videolarında da İslami semboller ve mesajlar gösterdiği iddia ediliyor. Khaby Lame, ayrıca Ramazan ayında oruç tuttuğunu ve bayramını kutladığını da paylaştı. Khaby Lame’in Müslüman olması, onun hayranları tarafından sevinçle karşılandı. Ancak Khaby Lame’in dini inancının, onun komik ve eğlenceli videolarını etkilemediği de görülüyor. Khaby Lame, herkesin gülmeye ihtiyacı olduğu bu zor zamanlarda, insanları eğlendirmeye devam ediyor.

Check Also

Tolstoy Müslüman Mı ?

Lev Tolstoy (Lev Nikolayeviç Tolstoy), 19. yüzyılın önemli Rus yazarlarından biridir. 9 Eylül 1828’de doğmuş …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *