En Çaresiz Anda Okunacak Dualar Nelerdir ?

İşte en çaresiz anlarda okunabilecek bazı dualar:

  1. “La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.” Bu dua, “Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Şüphesiz sen her şeye gücü yetensin. Beni de en hayırlara vesile olacak şekilde arındır.” anlamına gelir.
  2. “Ve zennûni iz zehebe mugâdıben Fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe İllâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn.” Bu dua, “Rabbim, bana zorlukları aşma gücü ver. İçinde bulunduğum sıkıntılı zamanlarda bana destek ol ve cesaretimi arttır. Ya Rab, kalbime ferahlık ver ve iç huzuruyla dolayım.” anlamına gelir.
  3. “İNŞİRAH SURESİ” de en çaresiz anda okunabilecek bir suredir. İşte bu surenin Latin harfleriyle okunuşu: “Elem neşrah leke sadrek Ve vada’na ‘anke vizreke Elleziy enkada zahreke Ve refa’na leke zikreke Feinne me’al’usri yüsren İnne me’al’usri yüsren Feiza ferağte fensab Ve ila rabbike ferğab.” Anlamı: “Biz senin göğsünü açmadık mı? Yükünü hafifletmedik mi? Sırtındaki yükü indirmedik mi? Şüphesiz zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Evet, zorlukla beraber bir kolaylık vardır! O halde boş kaldığında yine kalk ve yorul!”.

Unutmayın ki dualar samimi bir kalple okunduğunda daha etkili olur. İçinizden geldiği gibi dua edin ve Allah’ın izniyle sıkıntılardan kurtulun!

Check Also

Hindistan Müslüman mı ?

Hindistan’da baskın din Hinduizm olup, ülke Endonezya ve Pakistan’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *