Bella Hadid Müslüman Mı ?

Bella Hadid, dünyaca ünlü bir model, oyuncu ve sosyal medya fenomenidir. Filistin asıllı Amerikalı olan Bella Hadid, 9 Ekim 1996 yılında Washington, DC’de doğmuştur. Babası Mohamed Hadid, gayrimenkul emlak geliştiricisi, annesi Yolanda Hadid ise Hollanda asıllı Amerikalı televizyon kişiliği ve modeldir. Bella Hadid’in ablası Gigi Hadid ve erkek kardeşi Anwar Hadid de modellik yapmaktadır.

Bella Hadid, çocukluk yıllarında binicilikle ilgilenmiş ve 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmak istemiştir. Ancak Lyme hastalığına yakalanması nedeniyle bu hayalinden vazgeçmek zorunda kalmıştır. Bella Hadid, 16 yaşında modellik kariyerine başlamış ve 2014 yılında IMG Models ile sözleşme imzalamıştır. Aynı yıl New York Moda Haftası’nda podyuma çıkmış ve Balmain’in Sonbahar/Kış koleksiyonu için poz vermiştir.

Bella Hadid, kariyeri boyunca uluslararası Vogue dergisinin kapaklarında 29 kez yer almıştır. 2022 yılında İngiliz Moda Konseyi tarafından “Yılın Modeli” seçilmiştir. Time dergisi ise 2023 yılındaki listesinde onu “dünyanın en etkili 100 kişisinden biri” olarak göstermiştir. Bella Hadid, birçok ünlü marka ve tasarımcıyla çalışmıştır. Chanel, Dior, Fendi, Versace, Moschino, Tommy Hilfiger, Marc Jacobs, Alexander Wang gibi isimler onunla iş birliği yapmıştır.

Bella Hadid, aynı zamanda oyunculuk da yapmaktadır. 2016 yılında The Weeknd’in “In the Night” adlı müzik videosunda rol almıştır. 2017 yılında ise Making a Model with Yolanda Hadid adlı reality şovda annesiyle birlikte yer almıştır. Bella Hadid, sosyal medyada da çok popülerdir. Instagram’da 50 milyondan fazla takipçisi vardır.

Bella Hadid’in kişisel hayatı da merak konusudur. Bella Hadid, 2015-2016 ve 2018-2019 yılları arasında The Weeknd ile ilişki yaşamıştır. Ayrıca Drake, Jordan Barrett ve Duke Nicholson ile de adı anılmıştır. Bella Hadid, dinî ve siyasi görüşleriyle de dikkat çekmektedir. Babasının Filistinli olması nedeniyle İslam dinine yakın olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Filistin halkının haklarını savunmakta ve İsrail’in işgaline karşı çıkmaktadır.

Bella Hadid, güzelliği, başarısı ve cesaretiyle dünyanın en çok konuşulan modellerinden biridir. Moda sektöründe kendine özgü bir tarz yaratmış ve pek çok hayran kazanmıştır..

Bella Hadid Müslüman Mı ?

Bella Hadid Müslüman Mı ?

Bella Hadid, dünyaca ünlü bir model, iş kadını ve sosyal medya fenomeni. Peki, Bella Hadid Müslüman mı? Bu sorunun cevabı, aslında Bella Hadid’in kökenleri ve yaşam tarzı ile ilgili. Bella Hadid, babası Mohamed Hadid’in Filistinli, annesi Yolanda Hadid’in ise Hollandalı olduğunu söylüyor. Babası Mohamed Hadid, Müslüman bir aileden geliyor ve Bella Hadid de küçükken Müslüman okuluna gittiğini belirtiyor. Ancak Bella Hadid, şu anda kendini nasıl tanımladığı konusunda net bir açıklama yapmıyor. Bazı kaynaklara göre, Bella Hadid agnostik veya ateist olabilir. Bazı kaynaklara göre ise, Bella Hadid hala Müslüman kimliğini koruyor ve bazen dua ettiğini söylüyor.

Bella Hadid’in dini inancı, onun kişisel bir tercihi ve özel bir meselesi. Bizim onun dini inancına saygı duymamız ve onu yargılamamamız gerekiyor. Bella Hadid, sadece dini inancı ile değil, başarıları, güzelliği ve kişiliği ile de öne çıkan bir isim. Onun hayatına ve kariyerine ilgi duyanlar için, bu blog yazısında Bella Hadid’in biyografisini, başarılarını ve ilginç bilgilerini paylaşacağız.

Check Also

Tolstoy Müslüman Mı ?

Lev Tolstoy (Lev Nikolayeviç Tolstoy), 19. yüzyılın önemli Rus yazarlarından biridir. 9 Eylül 1828’de doğmuş …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *